Ha bárkinek kétsége volt afelől, hogy a KDNP egy létező párt, Semjén a tegnapi interjújával biztosította arról a nemzet tagjait, a KDNP bizony létezik. Sőt, tulajdonképpen a vasárnapi boltbezárásokkal elérte a párt alakulásakor lefektetett programszerű céljai összességét. Köszönjük szépen, ebben az esetben lenne egy javaslatom: tessék feloszlatni magukat, még mielőtt újabb radikális ötlettel állnának elő, amivel totális módon beavatkoznak az állampolgárok magánéletébe. Nem venném jó néven, ha a következő lépésük az lenne, hogy a hosszútávú, ám közelebbről meg nem határozott társadalmi haszon érdekében a vasárnapi ebédlőasztalon kizárólag Semjén Zsolt saját kezűleg elejtett vaddisznója szerepelhet főfogásként.
Mivel az ominózus vasárnapi boltbezárásokkal kapcsolatban nincs az a mérőeszköz amivel felfedezhető lenne bármiféle racionális indok, ellenben hónapokra muníciót ad kritikai hangok megjelenítésére, ezért jogosnak tetszik az az olvasat, hogy ebben az esetben valamiféle mélyebb értelmű társadalmi, ideológiai megfontolások játszanak szerepet. Erre próbált rávilágítani Semjén a minap, amivel sikerült közröhej tárgyává válnia. Tegyük hozzá, joggal
Ez az interjú tökéletesen illeszkedik a kormánypártok egy éve tartó vesszőfutásába. Mára nyugodtan kijelenthetjük, hogy hiányzik a koherens, demokratikus, konzervatív eszmeiség a politikai palettán. Szlogenek vannak, tartalom nélkül. Ha úgy tetszik, politikai termékek. Polgár, nemzet, dolgozó ember, vallás. Ha mindezek mellé helyezzük a politikusi fényűzést, az úri szokásokat, a helyi polgármesterek földesúri attitűdjeit, egyáltalán nem kell meglepődnünk, hogy olyan dilettáns szösszenetek születnek mint a minapi Semjén produktum. Ezekre az ellentmondásokra ugyanis választ kell adni, Mivel Semjén lényegesen szerényebb képességekkel rendelkezik, mint Leo Strauss, ezért nem meglepő, hogy nem tudja elképzelni, hogy a 25 éve demokratikus Magyarországon felnőtt egy generáció, aminek semmiféle romantikus viszonyulása nincs a fehér lovon való ügetéshez, meg a földesúr jobbágy viszony bensőségességéhez, Az antropológiai kényszerből vádaszó politikusokhoz pedig végképp nincs. Ellenben konzervatív módon ragaszkodik a demokráciához, a pluralizmushoz, a szabadsághoz, a nyugati eszmei közösséghez, ennél fogva szeretné maga eldönteni, hol és hogyan tölti el a vasárnapját. Hisz abban, hogy a jó kormányzás nem nélkülözheti a moralitást, és a megfontoltságot. Ez lenne a nem horthysta konzervatívizmus.
Na most milyen moralitás magyarázza a state capture gyanújának szinte állandó fennállását? Milyen kormányzati megfontoltság magyarázza az internetadó ötletét, és a már megvalósult vasárnapi bezárásokat?
Utóbbira adott tökéletest választ Semjén Zsolt: a jobboldali-baloldali-keresztényszocialista-demokrata-radikalizmus megfontoltsága, moralitása, társadalmi előrelátása. Tulajdonképpen csak az anarchizmust, és a marxizmust nem citálta a KDNP világnézetébe. Ha kicsit hosszabb az interjú, talán arra is sor került volna. Ez történik abban az esetben, amikor egy nem létező pártalakulatnak számot kellene adnia, tulajdonképpen mit, illetve kit is képvisel. Mert a vasárnapi bezárások, ha másra nem is, arra mindenképp rávilágítottak, hogy az állampolgárokat biztosan nem.
Természetesen a hosszútávú társadalmi előnyöket a KDNP elnöke elfelejtette bővebben kifejteni. Ha arra számít, hogy a 2018-as választásokon shoppingolás helyett a választók elmennek, és a KDNP ellen szavaznak, akkor nagyon könnyen előfordulhat, hogy jól kalkulált.